Dieta i bieganie to szczupła sylwetka

Jeśli odchudzanie to tylko i wyłącznie w duecie diety (racjonalnego odżywiania, a nie diety cud, która nie istnieje) oraz aktywności fizycznej. Jednym z podstawowych sportów jest właśnie bieganie, które oprócz tego, że nie wymaga dużych nakładów finansowych, gdyż jedyna inwestycja to dobre buty sportowe oraz dla pań sportowy biustonosz. Biegać można o każdej porze dnia, a nawet nocy, jeśli ktoś preferuje, niezależnie od pogody oraz pory roku.

Jednakże należy pamiętać o kilku zasadach, które sprawią, ze bieganie będzie odbywać się bez komplikacji zdrowotnych, a także będzie dostarczać wiele radości, przyjemności, no i oczywiście efektów! Po pierwsze i najważniejsze należy pamiętać o piciu odpowiednich ilości wody, jeśli wysiłek nie jest zbyt intensywny oraz nie trwa zbyt długo, a dla bardziej zaawansowanych sportowców poleca się napój izotoniczny, który oprócz nawadniania dostarcza także minerałów i węglowodanów.

Bieganie sprawia, że człowiek jest spragniony, jednakże zabrania się picia szybko i zachłannie, gdyż dla organizmu jest to po prostu za dużo. Małe łyczki to znacznie lepszy sposób na zabicie pragnienia po wysiłku. Nie można również spożywać alkoholu po treningu, gdyż odwadnia, a także znacząco utrudnia regenerację organizmu. Jak wygląda sprawa spożywania posiłków przed treningiem? Nie powinien on mieć miejsca bardzo krótko przed bieganiem, gdyż może powodować dyskomfort, a także odpowiada za występowanie kolek, uczucia ciężkości i czasem zwracania. Najlepiej na 2 lub 3 godziny przed wysiłkiem dostarczyć mu dużej dawki energii w postaci węglowodanów.

A z kolei po wysiłku także należy spożyć węglowodany, jednakże w towarzystwie białka, dzięki czemu mięśnie nie będą miały większych trudności z generacją. Należy zwrócić uwagę, że bieg biegowi nie jest równy, aby przyniósł najlepsze rezultaty należy skorzystać z interwałów, czyli sprintu naprzemiennie z truchtem.