Odchudzanie – kładziemy kres mitom oraz kłamstwom!

Ogromna ilość osób nie tylko tych, które się odchudzają, ale także osobników, którzy pragną po prostu zdrowo jeść i zdrowo żyć popełniają gafy, albo posiadają pewne przyzwyczajenia dotyczące odżywianie, które kiedyś, gdzieś posłyszeli, ale w sumie to do końca nie wiedzą czemu nie spożywają konkretnych produktów. Oto ich weryfikacja, dowiedzmy się, czy to co niezdrowe naprawdę jest niezdrowe. Pierwszy produkt to jajka, które są usuwane z diety przez wiele osób ze względu na znaczne ilości cholesterolu, co jest nieprawą.

5

Jeśli jesteś osobą, która nie zmaga się z zaburzeniami cholesterolu, możesz spożywać jajka nawet codziennie, a negatywnych skutków nie zauważysz, a wręcz dostarczyć bardzo zdrowego białka, żelaza i innych witamin oraz składników odżywczych. Kolejny mit związany jest z częstotliwością jedzenia, a  mianowicie wyznawcy tej zasady twierdzą, że unikanie posiłków sprzyja odchudzaniu. Jeśli pomija się posiłki w organizmie ma miejsce duży spadek poziomu glukozy we krwi, co jest ściśle związane z przejadaniem się, gdy w końcu nastąpi pora jedzenia. Oprócz tego, metabolizm jest zdecydowanie spowolniony, gdyż zaczyna on magazynować jedzenie, które oczywiście przeradza się w tłuszcz, który może zostać wykorzystany na „czarną godzinę”.

Zdrowe odżywianie jest związane z regularnym spożywaniem posiłków, które są mniejsze, ale bardziej odżywcze i opierają się na warzywach oraz owocach. Wiele osób rezygnuje z mleka, gdyż jest niezdrowe, a jak to jest w rzeczywistości? Mleko to wapno oraz ogromne ilości witaminy D, dlaczego więc z niego rezygnować, jeśli nie jesteśmy na nie uczuleni? To kolejny mit, który nie ma nic wspólnego z prawdą. Choroba tylko i wyłącznie w towarzystwie gorącej herbaty z dodatkiem miodu to kolejna bujda, która musi zostać obalona jak najszybciej. Miód ma to do siebie, że nie lubi ciepła, większość jego właściwości zanika w połączeniu z gorącym napojem.